1. Hem
  2.  » 
  3. Om oss
  4.  » Kontakta oss

Kontakta oss

Telefon: 031-24 03 03
Mejl: info@funktionsrattgbg.se

Postadress

Funktionsrätt Göteborg
Dalheimers hus
Slottsskogsgatan 12
414 53 Göteborg

Funktionsrätt Göteborg – Individstöd har begränsade möjligheter att ta emot spontana besök. Kontakta istället Individstödet på mejl individstod@funktionsrattgbg.se eller telefon 031-24 03 18 för att boka ett möte. 

Styrelsen

Marianne Fagberg, ordförande

marianne.fagberg@gmail.com
Tel: 070-930 70 66

Kerstin Arohlén, kassör

kerstin.arohlen@askimsviken.com

Mona Eriksson, ledamot

monadianaeriksson@gmail.com

Håkan Högberg, ledamot

hakan.hogberg@dhr.se

Ingrid Flodhammar, ledamot

flodhammar@hotmail.se

Kjell Emanuelsson, ledamot

kjell.emanuelsson@telia.com

Liljana Trifunovska, ersättare

lilja53@yahoo.se

Julia Swahn, ersättare

xmasina81@gmail.com

Dennis Bokedal, ersättare

astma-allergi.gbg@telia.com

Personalen

Ippsepp Meyer, kanslichef

Tel: 031-24 03 03
ippsepp.meyer@funktionsrattgbg.se

Sarah Somehagen, kanslisamordnare

Tel. 031-24 03 03
sarah.somehagen@funktionsrattgbg.se

Nadia Sanderson, ekonomi och löner

Tel: 031-24 03 17
nadia.sanderson@funktionsrattgbg.se

Pia Emanuelsson, ombudsman

Tel: 031-24 03 31
pia.emanuelsson@funktionsrattgbg.se

Karin Gréen, projektledare Tyck till

Tel: 031-24 03 23
karin.green@funktionsrattgbg.se

Hannah My Falk, projektledare Tyck till

Tel: 031-24 03 23
hannah.my.falk@funktionsrattgbg.se

Funktionsrätt Göteborg – Individstöd

Pia Johnsson, funktionsrättskonsulent

Lina Ivarsson, funktionsrättskonsulent

Anki Andersson, funktionsrättskonsulent

Individstödet nås på gemensam telefon och mejl:
Tel: 031-24 03 18, individstod@funktionsrattgbg.se

Valberedningen
Samarbeta med Funktionsrätt Göteborg

Är ni en ideell organisation, en offentlig aktör eller ett företag som söker samarbete med Funktionsrätt Göteborg? Mejla oss på info@funktionsrattgbg.se.

 

  • Beskriv på vilket sätt er organisation vill samarbeta med Funktionsrätt Göteborg och berätta om hur ni tror vi skulle kunna utforma vårt samarbete.
  • Vi tar upp er förfrågan på nästkommande styrelsemöte.
  • Vi återkommer till er med besked om eventuellt samarbete.
Praktikplats eller skriva uppsats om Funktionsrätt Göteborg

Praktisera på Funktionsrätt Göteborg

Vi samarbetar med juristprogrammet på Göteborgs universitets Handelshögskola. Varje hösttermin tar vi emot juriststudenter för praktik på Funktionsrätt Göteborg – Individstöd.

Under vårterminen kan vi ibland ta emot praktikanter från andra utbildningar. Om är du intresserad av praktik hos oss, skicka din intresseanmälan till info@funktionsrattgbg.se.

Skriva en uppsats eller göra ett grupparbete om Funktionsrätt Göteborg

Ibland har vi möjlighet att ställa upp på intervjuer för högskole- och universitetsstudenter. Skicka din förfrågan till info@funktionsrattgbg.se så återkommer vi till dig så snabbt som möjligt.